Izpadanje las po porodu je pojav, s katerim se velikokrat soočajo ženske. Najverjetneje pa to, da niste edini s tem problemom, verjetno za vas ni dovolj dobra tolažba. V nadaljevanju vam bomo zato predstavili razloge, zakaj se pojavi izpadanje las po porodu in rešitev proti temu pojavu. Prijazno vabljeni, da nadaljujete z branjem.
Čas po porodu je sicer čas mnogih radosti
Popolnoma vas razumemo, da so šopi las v rokah in po tleh kopalnice za vas zagotovo zelo strašljivi. Čas po porodu je sicer čas mnogih radosti, vendar pa ima žal to obdobje tudi nekaj manj lepih plati. Ena izmed njih je prekomerno izpadanje las po porodu, ki prizadene veliko večino žensk v tem obdobju. Čeprav je izpadanje las sicer samo po sebi povsem običajen pojav, pa le-to ni več, če dnevno izpade dosti več kot 100 las. Ker lasje ne izpadejo naenkrat, tega pogosto niti ženska sprva niti ne opazi oziroma pojavu ne posveča posebne pozornosti.
Precej pomemben dejavnik, ki vpliva na povečano izpadanje las po porodu, je sprememba hormonov v ženskem telesu. V obdobju veselega pričakovanja namreč nosečniški hormoni pogosto poskrbijo, da so lasje vsake ženske bujni in sijoči kot še nikoli doslej. Rek, da se ženske med nosečnostjo »polepšajo« oziroma dobijo poseben žar, je torej mogoče podpreti s povsem biološkimi spremembami v telesu. Če ste se morda ravno vi navadili na nadpovprečno močne in goste lase, lahko obdobje po porodu zato prinese še toliko večji šok. Padec ravni nosečniških hormonov tako pogosto povzroči pospešeno izpadanje las po porodu. Skrb, da bi postali plešasti, pa je kljub velikemu izpadu las povsem odveč. Pojav prekomernega izpadanja las po porodu je namreč pogosto le kot nekakšna »normalizacija stanja« – lasje pri ženski po porodu pa postopoma postajajo takšni, kot so bili pred nosečnostjo.
Kaj lahko naredite sami, da zmanjšate prekomerno izpadanje las
Sedaj pa naj vam predstavimo, kaj lahko naredite sami, da zmanjšate prekomerno izpadanje las. Zelo pomembno je, da poskrbite za zadosten vnos za lase pomembnih hranilnih snovi, kar pomeni zadosten vnos cinka ter vitaminov iz skupine B. Po potrebi si lahko pomagate tudi s prehranskimi dopolnili ali pa uporabite naravne šampone za lase iz podjetja Etnobotanika. Svetujemo vam, da ste po porodu nekaj časa dosti bolj nežni do vaših las. To tudi pomeni, da jih umivate le takrat, ko je to res že nujno potrebno. Poleg že omenjenega naravnega šampona za lase vam še predlagamo, da uporabite glavnik s širokimi razmiki med zobmi. Sami lahko začnete uživati tudi cink oziroma živila s cinkom – ki predstavlja bistveni pomen za zdravje las in preprečuje izpadanje las. Poleg tega so izredno pomembni vitamini skupine B.
Vloga vitamina B
Slednji namreč igrajo ključno vlogo pri presnovi maščob, beljakovin in ogljikovih hidratov, ki lase oskrbujejo s ključnimi hranilnimi snovmi za njihovo rast. Prispevajo tudi k normalni sintezi cisteina in njegovi ustrezni vgraditvi v keratin, kar spodbuja zdravo rast las. Zanimiv, pozitivni učinek oziroma vpliv ima tudi ekstrakt paprike in zelenega čaja. Slednji pomaga zaščitit lasne mešičke in poveča rast las, paprika v prahu pa razširi kapilare in tako lasem omogoči super oskrbo s hranilnimi snovmi. Tudi biotin prispeva k ohranjanju normalnih las in elastičnosti lasnih vlaken, ki lase ščiti pred vplivi okolja. Nepogrešljiv je še baker, ki prispeva k vzdrževanju normalne pigmentacije in naravne barve las. Nazadnje ne smemo pozabiti na železo, folno kislino, vitamin B2 in vitamin B12. Vse naštete snovi so potrebne za tvorbo krvi in oskrbo lasnega korena s hranilnimi snovmi.
Ob koncu tokratnega članka vas še enkrat želimo spodbuditi k temu, da se odločite za nakup naravnih šamponov za lase, ki lahko preprečijo izpadanje las po porodu. V spletni trgovini Etnobotanika vas čaka super ponudba tega kvalitetnega izdelka, ki je primeren tako za ženske kot tudi za moške.